Sedáky na židle – tam se nejčastěji používá molitan (polyuretan), ale chcete-li sedák vyprat v pračce, zabere spoustu místa a navíc dlouho schne a obtížně se odstřeďuje. S vatelínem je to mnohem jednodušší, i když jej využijete na sedáky ve více vrstvách a vyšší gramáži.
Chňapky v kuchyni – šikovné švadlenky zvládnou zhotovit chňapku během chvíle, je to zároveň hezká dekorace, zvláště pokud volíme s citem barvu a vzor materiálu. Bavlna vyplněná výztuží z vatelínu spolehlivě chrání před popálením a hlavně si chňapku ušijete přímo na míru. Nevýhodou průmyslově vyráběných chňapek je hlavně velká velikost, kdy z ruky padají a sklouzávají, a neplní tak stoprocentně svou funkci.
Rezonance reproduktorů – některé reprobedny, především plastové, ale i některé dřevěné, nepříjemně rezonují, toho se dá zbavit vatelínovou výstelkou. Materiál je dobře ohebný a měkký a vykazuje dobré izolační vlastnosti vůči hluku a vibracím.
Dětské kočárky a zavinovačky – právě zde se vatelín uplatní naprosto dokonale. Je zdravotně způsobilý i pro kojence a nevadí, pokud by se jim dostal do úst a byl „ožužláván“ spolu s bavlněným textilem. Kočárky i zavinovačky musí být dobře chráněné před chladem a to tímto způsobem lze dobře zajistit.
Zimní bundy a kabáty – za socialismu bylo zvykem pořizovat šicí stroj jako součást novomanželské výbavy vzhledem k tomu, že běžné konfekční výrobky jaksi nesplňovaly potřeby zákazníků. Bylo zkrátka takřka nutností šít doma podle střihů (např. dle časopisu Burda) hlavně bundy a kalhoty. Současné módní trendy však také mnohdy neladí s naší vlastní představou a šicí stroje se opět staly námětem k tvořivosti a kreativnímu vyjádření vlastní osobnosti. Vatelín v tom může sehrát podstatnou roli vzhledem k tomu, že je to ideální materiál pro tepelnou izolaci pánských, dámských i dětských zimních bund a kabátů.