Pokud se skutečně podaří a bohužel potrubí se zanese, tak je třeba povolat tak trochu nějakou techniku nebo rovnou správný čistič. Ucpaný odpad nejen že začne páchnout, ale také způsobí, že neodtéká voda a začíná hra o trpělivost a silné nervy, kdy se konečně nádoba vypustí. Nejčastěji se vše začne projevovat slabým odtokem, a pokud se s tím nic dělat nebude, tak rozhodně voda přestane odtékat úplně. Nejčastěji se s takovým problémem setkáte v kuchyni, kdy se začínají celkem rychle šířit potrubím šlemy, tuky a další nánosy. Výjimkou bohužel není ani koupelna nebo WC či další odpady. Sifony se mohou snadno zanést vlasy či jiné odpady.
Jak efektivně odpad vyčistit
Můžete si na pomoc povolat zvon či jinou mechaniku, ale častokrát je třeba sáhnout po něčem jiném. Ideální je čistič potrubí 3l https://www.chlorito.cz/cistic-potrubi-3l, který pěkně potrubí uvolní a během určité doby tudy začne opětovně správně odtékat voda.
Jak přípravek použít?
Není to skutečně nijak složité a zvládne to absolutně každý. Stačí se držet správného návodu a vše bude fungovat, jak má.
- Čistič nalijete v určité dávce do odpadního potrubí. Pozor, ať se nepolijete, přece jenom se jedná o chemikálii, která sice trubkám neublíží, ale pokožce ano. Mohlo by dojít k poleptání.
- V tento okamžik již neprovádějte žádné další akce, přípravek si umí dostatečně poradit sám.
- Podle toho, jak moc byl odpad zanesený, tak nechte působit, což může být 15 minut, ale klidně i hodinka nebo dvě.
- Nyní přijde na řadu tekoucí voda a může být horká. Pěkně se propláchne odpad od čistícího roztoku.
- Tímto je celý proces hotový a voda opětovné odtéká, jak má.
Přípravek je vysoce alkalický. Je důležité si skutečně dávat pozor, aby byl vždy uschovaný před malými dětmi. Rovněž by si měl dávat pozor každý, kdo s ním bude pracovat. Není třeba se obávat o to, že by zničil potrubí. Rozhodně je bezpečný jak pro keramické, tak plastové materiály.