Každý si dobrou zábavu představuje trochu jinak. Pokud máte rádi akční počítačové hry, nejspíše vás bude bavit i laser games v reálném prostředí.
Modernější verze paintballu
Hraní her na počítači valná část odborníků z řad psychologů, respektive psychiatrů vyloženě nebere jako zlo, ovšem jen do určité míry. Samozřejmě, že se nemá nic přehánět. V případě, že však prosedíte před monitorem či televizní obrazovkou celé dny s ovladačem v ruce, je asi něco špatně. Není vyloženě řečeno, že je to chvíle, kdy byste měli uvažovat nad adekvátní léčbou, ale rozhodně byste měli hraní alespoň trochu omezit. Není nikde řečeno, že se místo toho máte dívat jen do stěny. Existují i jiné možnosti zábavy.
Jednou z nich je lasergame, což je hra, která by mohla oslovit právě nadšence počítačových stříleček, zvláště těch určených pro více hráčů. Jedná se totiž o záležitost, kterou si sami nemáte šanci užít. V případě, že seženete dobrou partu, může se z toho stát vaše další závislost. Ovšem mnohem zdravější.
V lasergame se totiž pohybujete, a ne málo. Srovnání s paintballem je docela na místě. Obě hry jsou si dosti podobné, odlišné jsou hlavně prostředky a samozřejmě i prostředí. Zatímco v paintballu po sobě hráči střílí poměrně nebezpečně kuličky a tekutým barvivem, v modernější odnoži se hráči v podstatě označují speciálními paprsky. Ty ovšem nejsou nijak nebezpečné, ne více než světlo z baterky. I prostředí se samozřejmě odlišuje. Paintball si lidé užívají hlavně v lesech, troskách budovat či na jiných obdobných místech. Moderní a čisté arény jsou přeci jen o něčem jiném. Sice hra ztratí trochu na autenticitě, ale na druhou stranu vám nehrozí pád ze srázu ani zašpinění se během válení se houští.
Vzhledem k tomu, že jde o opravdu velice populární hru, není snadné si ji zahrát kdykoliv se vám bude chtít. Abyste se dostali do arény, budete se muset obvykle v dostatečném časovém horizontu objednat, zvláště chcete-li hrát o víkendu.